unnamed-1

zielonyzakatek@post.pl

Nowa strona
25 czerwca 2018

W dniu dzisiejszym powstała nasza nowa strona internetowa zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Program edukacyjny

" Szczęśliwe jest dziecko, które odnajduje na każdym etapie drogi wychowawcę zdolnego do udzielania mu pomocy w stopniowym zdobywaniu sił i zapału koniecznych do wypełniania jego ludzkiego przeznaczenia".

M. Debeese

W przedszkolu obowiązuje program wychowania przedszkolnego autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek

"Kocham przedszkole"

Program ten jest zorientowany na dziecko oraz jego aktualną i najbliższą strefę rozwoju. Podkreśla ważną rolę nauczyciela, który ma towarzyszyć dziecku, inicjując i stymulując szerokopojęte procesy rozwojowe. Tempo i dynamika zmian, jakie zachodzą w rozwoju dziecka w wieku 3-6 lat, wymagaja refleksyjnego podejścia do procesu wychowania, podążania za dzieckiem, jego potrzebami i możliwościami, pozwalania mu na doświadczanie nowych przestrzeni i tym samym poznawanie siebie i otaczającej rzeczywistości.

Ponadto w swojej pracy opieramy się na programie edukacji matematycznej Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej "Dziecięca matematyka.Książka dla  rodziców i nauczycieli"

Nauczycielki mają wypracowane metody pracy zarówno z dzieckiem zdolnym jak i z dzieckiem z trudnościami. Stosują metody : dramy, pedagogiki zabawy, wykorzystują elementy pedagogiki Montessori, metody "Dobrego startu", Metodę odimiennej nauki czytania Ireny Majchrzak.

Gminne Przedszkole Nr 1

ul. Oborska 2