22 Poniedziałek
unnamed-1

Gminne Przedszkole Nr 1
ul. Oborska 2
05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. (022) 756-41-66
zielonyzakatek@post.pl

Aktualności

Nowa strona
25 czerwca 2018

W dniu dzisiejszym powstała nasza nowa strona internetowa zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Linki

Program edukacyjny

" Szczęśliwe jest dziecko, które odnajduje na każdym etapie drogi wychowawcę zdolnego do udzielania mu pomocy w stopniowym zdobywaniu sił i zapału koniecznych do wypełniania jego ludzkiego przeznaczenia".
 
 M. Debeese

 

W przedszkolu obowiązuje program wychowania przedszkolnego autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek          
 
"Kocham przedszkole"
 
Program ten jest zorientowany na dziecko oraz jego aktualną i najbliższą strefę rozwoju. Podkreśla ważną rolę nauczyciela, który ma towarzyszyć dziecku, inicjując i stymulując szerokopojęte procesy rozwojowe. Tempo i dynamika zmian, jakie zachodzą w rozwoju dziecka w wieku 3-6 lat, wymagaja refleksyjnego podejścia do procesu wychowania, podążania za dzieckiem, jego potrzebami i możliwościami, pozwalania mu na doświadczanie nowych przestrzeni i tym samym poznawanie siebie i otaczającej rzeczywistości.
 
Ponadto w swojej pracy opieramy się na programie edukacji matematycznej Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej "Dziecięca matematyka.Książka dla  rodziców i nauczycieli"
 
Nauczycielki mają wypracowane metody pracy zarówno z dzieckiem zdolnym jak i z dzieckiem z trudnościami. Stosują metody : dramy, pedagogiki zabawy, wykorzystują elementy pedagogiki Montessori, metody "Dobrego startu", Metodę odimiennej nauki czytania Ireny Majchrzak.

 

Kontakt

Gminne Przedszkole Nr 1

ul. Oborska 2
05-510 Konstancin-Jeziorna

tel. (022) 756-41-66
zielonyzakatek@post.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.